czwartek, 4 października 2018

Czy warto kupić Hykker LED Vision 180?

Miał to być tekst o tym, czy warto kupić projektor Hykker LED Vision 180. Przyglądając się jego specyfikacji, doszedłem do wniosku, że warto, ale pod warunkiem, że ogląda się niemal w absolutnej ciemności, w niskiej rozdzielczości, kiepskim dźwięku. Ale przecież mogę się mylić.
Zerknąłem więc do recenzji na innych, profesjonalnych portalach technologicznych, czy mają tam podobne odczucia. Trochę tak, a trochę nie. Testy nowych modeli urządzeń na rynku sprawdzają się do zachwytu nad banałem, egzaltacji nad czymś co już 1000 razy zostało opisane, wyczarowywania bajki z normalności:

Funkcjonalność projektora zwiększają: kompatybilność ze wszystkimi popularnymi urządzeniami na rynku oraz liczne wejścia takie jak: HDMI, AV, VGA, USBx2. Z tego względu z projektorem zintegrujemy zarówno nowsze jak i starsze urządzenia: telewizory, kamery i laptopy. Dzięki portowi USB możemy podłączyć pamięć zewnętrzną i odtwarzać filmy oraz zdjęcia bezpośrednio z pendrive'a.
https://www.pcformat.pl

To jakby napisać o parasolu, że chroni przed deszczem oraz że jest wyposażony w część ruchomą i uchwyt, czego odpowiednik dotyczący Hykkera 180 mamy tutaj:

Współpracę z projektorem i zdalne sterowanie ułatwia dołączony do urządzenia pilot.

https://nt.interia.pl

A gotowanie wody ułatwia czajnik.

No, ale dość tych tanich kpin. Rzut oka na parametry optyczno-użytkowe projektora każe powiedzieć, że Hykker LED Vision 180 nie da nawet ułamka namiastki kina domowego z prawdziwego zdarzenia z powodów następujących:

  • jasność 220 lumenów pozwala oglądać wyłącznie w ciemności
  • "starożytna" rozdzielczość 800x400 sprawia, że musimy cofnąć się o dekadę i zapomnieć o rozdzielczości HD, full HD, o 4K nie mówiąc. Oczywiście, Hykker wyświetli obraz ze źródeł wysokiej rozdzielczości, ale dostosowuje ją do swojej rozdzielczości natywnej
  • 5W głośnik umożliwia oglądanie w standardowym pokoju, ale o nawet standardowych wrażeniach odsłuchowych nie ma co mówić.
Żaden z szanownych kolegów recenzentów projektora nie zająknął się o żywotności urządzenia (jeśli jednak, to przepraszam), więc dopytałem o nią u producenta sprzętu (mPTech Sp. z o.o.). Wynosi ona 30000 godzin oglądania. Przynajmniej ten parametr winduje projektor na wyższą półkę.


Projektor Hykker LED Vision 180
Technologia
LED
Zastosowanie
dom
Jasność (ANSI)
220 lumenów
Rozdzielczość
800x400
Żywotność źródła światła podstawowa (h)
b.d.
Kontrast
1800:1
Porty (wybrane)
HDMI, AV, VGA, 2 x USB
Wymiary (mm)
200 x 161 x 82
Waga (kg)
914
Cena brutto (zł)
299 zł
Aktualizacja: 03.10.2018 r.Reasumując: jeśli akurat nie masz co robić z 300 zł, możesz kupić to urządzenie. Jednak lepiej dołożyć około tysiąca i zdecydować się na porządny projektor do kina domowego, na przykład Optoma X340

Kupując Hykkera, kupujemy rzecz jasna projektor. Tylko po co akurat taki?
Niech każdy odpowie sobie sam.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza